چه ماشینی برای بکسل کردن مناسب است

ماشین مناسب برای بکسل کردن


اگر برای شما هم این سوال وجود دارد چه ماشینی برای بکسل کردن مناسب است؟ و چگونه می ‌توان بکسل کرد؟ شاید به دلیل خرابی خودرو، یا به منظور کمک به دیگران، نیاز به بکسل کردن ماشین داشته باشید. اهمیت بالایی دارد که نکات اساسی درباره بکسل کردن خودرو را به شیوه ‌ای امن بدانید. قابل توجه است که در برخی کشورها، قوانین مختلفی درباره بکسل کردن وجود دارد و ممکن است در برخی مناطق این عمل غیرقانونی باشد. تنها یدک‌کش‌های ویژه مجاز به انجام عمل بکسل کردن هستند.

بکسل کردن به چه معناست؟

بکسل کردن یک مفهوم گسترده در حوزه خودروهاست. این اصطلاح به کشیدن یک خودرو در صورتی که نتواند به صورت مستقل حرکت کند، اشاره دارد. اغلب افراد وقتی واژه بکسل کردن را می‌ شنوند، به ذهنشان می‌آید که خودرو با استفاده از طناب یا زنجیر کشیده می ‌شود. اما در واقع، روش ‌های مختلفی برای بکسل کردن وجود دارد.
یک نکته مهم در بکسل کردن توجه به وزن و توانایی خودروها است. اگر از یک خودروی کوچک و کم ‌توان برای کشیدن یک خودروی سنگین استفاده شود، ممکن است بخش‌هایی از خودروی کشنده مانند شاسی آسیب ببینند. بنابراین، انتخاب خودروی مناسب برای بکسل کردن حائز اهمیت است. شاید برای شما نیز سوال باشد که چه ماشینی برای بکسل کردن مناسب است؟ در ادامه به بررسی بیشتر این موضوع خواهیم پرداخت.

ماشین‌ های مناسب برای بکسل

در سال‌ های اخیر، تولید شاسی بلندهای سایز متوسط ​​با رشد چشمگیری روبه‌ رو شده است. این خودروها نسبت به گذشته، نیرو و فضای بیشتری را فراهم می‌ کنند. بنابراین، این قابلیت‌ ها باعث می‌ شود که در زمینه یدک کشی، به راحتی با شاسی بلندهای سایز بزرگ رقابت کنند.
در حال حاضر، با توجه به سوال چه ماشینی برای بکسل کردن مناسب است؟ می‌ توان گفت، شاسی بلندهای سایز متوسط ​​دارای چشم انداز بسیار متنوعی هستند. اگر به دنبال خرید یک خودروی خانوادگی هستید که بتواند بدون نیاز به یک SUV بزرگ، یدک بکشد، در اینجا بهترین گزینه‌ ها معرفی شده است. امداد خودرو زنجان
جیپ گرند چروکی ۲۰۲۱ یک خودروی خانوادگی پرقدرت و آفرود با کیفیت است که همچنین در یدک کشی عملکرد بسیار خوبی دارد. مدل پایه این خودرو دارای موتور ۳.۶ لیتری V۶ است و وزن آن تنها ۱۵۸۷ کیلوگرم است. در صورتی که گراند چروکی با موتور V۸ اختیاری ۵.۷ لیتری را انتخاب کنید و بسته Trailer Tow Group IV و چهار چرخ متحرک را به آن اضافه کنید، وزن آن به ۳۲۶۵ کیلوگرم می‌ رسد. اما باید توجه داشت که اضافه کردن این گزینه یدک کشی باعث افزایش قیمت خودرو به مقدار ۸۹۵ دلار نسبت به قیمت اولیه جیپ گرند چروکی می‌ شود.

بکسل کردن ماشین
بکسل کردن ماشین یدک کش دار

آشنایی با روش‌ های مختلف بکسل

راه‌ های متعددی برای بکسل کردن یک خودرو وجود دارد، از جمله:

استفاده از طناب، زنجیر یا تسمه برای بکسل: این روش، ساده ‌ترین و ارزان ‌ترین راه بکسل کردن یک خودرو است. با این حال، باید توجه داشت که این روش دارای مشکلات و خطرات خاص خود است و برای مسیرهای طولانی و پرترافیک توصیه نمی‌ شود. برای انجام این کار، طناب یا زنجیر را به محل ویژه بکسل در زیر سپر خودروی خراب شده متصل کرده، سپس آن را به محل مشابه در سپر عقب خودروی سالم وصل کرده و سپس خودرو را بکسل می‌ کنیم.
یکی از روش ‌های معمول برای بکسل کردن یک خودرو استفاده از یدک‌ کش است. این روش، به‌ ویژه در سال‌ های اخیر، با استفاده از خودروهای وانتی مانند نیسان و زامیاد، به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفته است. برای این کار، در بخش عقب این خودروها تغییراتی اعمال شده تا بتوان تجهیزاتی مانند بالابر، سیم بکسل، زنجیر و قلاب و … را نصب کرد.
روش بکسل با استفاده از یدک‌کش به این صورت است که ابتدا قلاب و سیم بکسل برای اتصال خودرو به یدک‌ کش استفاده می‌ شود و سپس چرخ‌های خودرو با چرخ‌گیر ثابت نگه داشته می ‌شوند. در مرحله بعد، بالابر چرخ‌ های ثابت شده را از روی زمین بلند می‌کند تا در نهایت یدک‌کش خودرو را بکسل کند.
استفاده از خودروبر برای بکسل کردن خودروها را می ‌توان به عنوان یکی از روش ‌های بسیار ایمن برای انجام این کار دانست. اغلب خودروهای لوکس با استفاده از خودروبرها حمل و نقل می ‌شوند. همچنین برای حمل خودروهای دچار تصادف نیز می ‌توان از جرثقیل و خودروبر استفاده کرد. خودروبرها دارای یک کف فلزی هستند و پس از قرار دادن خودرو بر روی آن، از قفل و زنجیر برای تثبیت خودرو و جلوگیری از حرکت چرخ ‌ها استفاده می ‌شود.

خودروبرایران
خودروبر میانه
سخن پایانی

در این مقاله به طور کامل و جامع به موضوع چه ماشینی برای بکسل کردن مناسب است؟ پرداختیم. با توجه به ایمنی و کارایی، معمولاً برای بکسل کردن ماشین ‌ها، استفاده از خودروبر به عنوان یکی از بهترین گزینه ‌ها مطرح می‌ شود. خودروبرها از جنس فلزی ساخته شده‌اند و قابلیت تثبیت خودرو و جلوگیری از حرکت چرخ ‌ها را دارند. این روش از ایمن ‌ترین روش‌ های بکسل کردن خودروها است و بیشتر در حمل و نقل خودروهای لوکس و حتی خودروهای دچار تصادف استفاده می‌ شود.
استفاده از خودروبر به دلیل داشتن زنجیر و قفل مناسب، اطمینان حاصل می‌ کند که خودرو به طور مطمئن و بدون حرکت، بکسل شده است.

سوالات متداول چه ماشینی برای بکسل کردن مناسب است؟

  1. آیا از خودروبر برای بکسل کردن ماشین‌ ها استفاده می‌ شود؟
    بله، خودروبر یکی از روش‌ های مناسب برای بکسل کردن ماشین ‌ها به شمار می رود، به‌ ویژه در مواردی که نیاز به انتقال خودروهای تصادفی یا لوکس باشد.
  2. چه ویژگی‌ هایی باید در یک خودروبر برای بکسل کردن ماشین ‌ها مد نظر قرار بگیرد؟
    یک خودروبر باید دارای زنجیر و قفل مناسب باشد تا بتواند خودرو را به طور ایمن و مطمئن بکسل کند. همچنین، وجود یک کف فلزی قوی و قفل جهت تثبیت خودرو از جمله ویژگی ‌های حیاتی است.
  3. آیا استفاده از جرثقیل و خودروبر برای بکسل کردن ماشین ‌ها معمول است؟
    بله، استفاده از جرثقیل و خودروبر به عنوان یک روش معمول و پرکاربرد برای بکسل کردن ماشین ‌ها در مواردی مانند حمل خودروهای تصادفی یا لوکس، رایج است.
امتیاز دهید!
[کل: 2 میانگین: 5]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =